wz
Navigace
Kdo je on-line
» Hosté on-line: 1

» Členové on-line: 0

» Registrovaní členové: 1
» Nejnovější člen: cyniccart
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Bodypainting
Bodypainting
je odnož výtvarného umění používající k malbám (někdy doplněným i o další prvky: flitry, plastové
tvary anebo přírodní doplňky) většinou ženské tělo. Bodypainting je hodně populární, zejména díky oživení různých večírků, reklamních akcí, výstav, autosalónů, módních přehlídek, festivalů a dalších společenských akcí. Maluje se štětcem nebo technikou airbrush a speciálními přírodními barvami, které jsou snadno smývatelné vodou.

Historie Bodypainting je umění velice staré, za jeho „autory“ se považují domorodci z Nové Guneie, kteří jej používali pro náboženské účely. Z tohoto místa se rozšířil do celého světa. Velký rozmach začal v 60. letech, v době Hippies, nebyl ovšem konzervativní americkou společností dobře přijímán. Skutečného rozkvětu se dočkal až v 90. letech.

Bodypainting má i své soutěže, nejznámější evropskou soutěží je . World Bodypainting Festival

Moje oblíbená je Bohemia Bodypainting Festival, kterou pořádá Petr Šulc a koná se každoročně v březnu v Pražské Ichebě a je součástí výstavy Motocykl.
Zatím jsem se zůčastnil dvou ročníků a obsadil pokaždé 3. místo v kategorii airbrush :-)

Praha 2013 - model: Ivča Balounová
Praha 2015 - model: Dáša Zehová


Bodypainting není jen o soutěžení, ale i o srandě a zábavě. Dělám exhibice, doprovodný program na firemní párty, doplnkové malování na hostesky, maškarní a halloween xichtíky, maluji těhulkám na bříška na památku, ale zůčastním se pravidelně malování a focení v ateliérech.

Mezi mé kolegy a kamarády patří fenomenální umělci, bodypainteři a hlavně skvělí lidé - Lukáš Bureš, Helena Skuhrovcová, Petr Šulc, Veronika Neumitková, Veronika Bokorová, Maya Urbanová, Ján Xavier Melíšek, Pavel Nešpor, Martin Kavan a další ...

Spolupracuji s fotografy - Janem Krutákem, Jindřichem Šamulkou, Foto Haivik, Míšou Kropáčkovou ...